Sme majstri v kvíze

Dvadsaťšesť družstiev žiakov stredných škôl z okresov Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava od septembra súťažilo v 2. ročníku zaujímavej vedomostnej súťaži KVÍZMAJSTER. Cez vyraďovacie kolá sa do semifinále prebojovali tri mužstvá našej školy. 30. novembra 2018 sa v doobedňajšom prvom semifinále stretli družstvá žiakov IV.B a septimy našej školy.  V druhom semifinále sa stretli družstvá III.A našej školy a sexty z gymnázia Martina Kukučína z Revúcej.
Večerné finále pod taktovkou moderátora TV Markíza Petra Varinského sa nieslo v znamení našej školy – družstvá  IV. B triedy a  triedy III. A súťažili o hlavnú cenu. Po napínavom súboji, v ktorom sa družstvá museli vyrovnať s otázkami ktoré sa týkali hlavne nášho regiónu,  sa víťazom tohto ročníka vedomostnej hry Kvízmajster stalo družstvo žiakov IV. B triedy, ktoré si odnieslo hlavnú výhru – 300.- eur.
Všetkým trom našim družstvám ďakujeme za reprezentáciu školy a víťazom gratulujeme k úspechu. Hlavná finančná výhra im určite príde vhod v ich maturitnom roku 🙂