Naskilluj sa

Dňa 8.11.2019 sa 30 žiakov našej školy zúčastnilo prednášky s naším rodákom a bývalým študentom Gymnázia v Rimavskej Sobote – pánom Mariánom Burianom. Na svojom životnom príbehu poukázal na dôležité faktory potrebné pre dosiahnutie našich cieľov a motivoval nás využiť to, čo nás baví, v našej budúcej kariére.  Priblížil nám aj momenty zo svojho života, ktoré mu na prvýkrát nevyšli, ale nevzdával sa, poučil sa z neúspechu a posilnený skúsenosťami prijímal nové profesné výzvy. Nesmierne ma fascinovala jeho vždy prítomná chuť do života, pozitivita, neustály úsmev na tvári a jeho skromnosť, aj napriek všetkým úspechom a významným pozíciám, ktoré vo svete bankovníctva zastáva.
Prednáška sa uskutočnila v rámci projektu This is 21 – priprav sa na 21. storočie Nadácie Pontis, ktorej cieľom je urobiť všetko preto, aby sme na Slovensku mali ľudí s rozvinutým potenciálom a vedomosťami, zručnosťami a postojmi potrebnými pre život v tomto storočí. Pán Burian prišiel študovať na našu školu symbolicky v roku 1989 a vo svojej motivačnej prednáške poukázal aj na nie veľmi často pripomínané, no veľmi dôležité zmeny, ktoré sa po Nežnej revolúcii uskutočnili. Záštitu nad projektom prevzala prezidentka SR, pani Zuzana Čaputová.

Každé ráno zisťujeme, že svet je iný, ako bol včera. Ak v ňom chceme prežiť a presadiť sa, musíme na sebe pracovať a rozvíjať svoje postoje, hodnoty a skilly.

Peter Babič, III.B