Naši futbalisti obhájili vlaňajšie turnajové prvenstvo

V uplynulých dňoch sme si pamiatku nášho študenta Martinka Sucháča pripomenuli tradičným futbalovým memoriálom. Na ôsmom ročníku turnaja sa zúčastnilo šesť stredoškolských družstiev. Okrem domácich si proti sebe zahrali družstvá z Gymnázia M. Hrebendu v Hnúšti, A. H. Škultétyho z Veľkého Krtíša, B. S. Timravy z Lučenca, M. Kukučína z Revúcej a EKF Gyakorló Iskola z Egru.
Slávnostné otvorenie sa konalo v telocvični a po ňom už nasledoval úvodný zápas našich futbalistov a žiakov z Maďarska. Riaditeľ školy privítal hostí: nositeľa Nobelovej ceny za mier profesora Dr. Ivana Englera zo Salzburgu, ktorý strávil mladosť v Hnúšti. Otvorenia sa zúčastnil aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, prednosta okresného úradu Pavol Struhár, riaditelia rimavskosobotských stredných škôl a gymnázií z blízkeho okolia.

Teší nás, že sa aj tento rok stali víťazmi memoriálu naši futbalisti, ktorí vo finále porazili družstvo z Veľkého Krtíša. Na treťom mieste sa umiestnili  gymnazisti z Lučenca.