10 rokov Slovenska v EÚ

Dňa 25. februára sa na našej škole uskutočnila ďalšia zaujímavá  prednáška s názvom 10 rokov Slovenska v EÚ. Prednášajúcou bola bývalá študentka našej školy Ing. Zuzana Krkošková, ktorá momentálne pracuje na Katedre medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave.

História EÚ, rôzne zmluvy a dohovory, členské štáty EÚ, podmienky prijatia do EÚ a pôsobenie Slovenska  v EÚ boli hlavnou témou prednášky, ktorej sa zúčastnili maturanti – seminaristi z občianskej náuky. Na začiatku prednášky mali možnosť overiť si svoje vedomosti z oblasti pôsobenia a činnosti EÚ pomocou krátkeho kvízu. Vedeli ste, že náš prvý pokus o vstup do EÚ bol neúspešný? Viete kedy sa nám to podarilo? Od kedy platíme eurom? Prečo Turecko ešte nie je členom EÚ? Seminaristi z náuky o spoločnosti by  po dnešnom dni mali na tieto otázky určite vedieť správne odpovedať.

Po prednáške mali študenti priestor na kladenie otázok týkajúcich sa EÚ a štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Ďakujeme slečne Krkoškovej, že navštívila naše gymnázium a spestrila vyučovanie maturantov svojou zaujímavou prednáškou.

Michaela Baboľová  (oktáva)