Stretnutie so študentom Oxfordskej univerzity

Daniel Csúr nezaháľa ani počas voľných dní. Pred veľkonočnými sviatkami sa vrátil domov, aby sviatky jari strávil v kruhu svojich blízkych. Voľný predsviatočný čas využil naozaj zmysluplne. Na pozvanie Žiackej školskej rady /Bálinta Simona/ pri Gymnáziu Ivana Kraska – Ivan Krasko Gimnázium zavítal na našu školu a usporiadal workshop, z ktorého boli zúčastnení žiaci nadšení. Daniel o svojej prednáške napísal:

„Dneska výborná prednáška na Gymnáziu v Rimavskej Sobote. Pretože toto sú ľudia, pre ktorých sa aj z Oxfordu oplatí chodiť domov. Rozprávali sme sa o životných cieľoch, ľudských hodnotách, empatii, kreativite a najmä vzdelávaní. Vyskúšali sme si tiež kopu super aktivít, skákali sme, kecali sme, kreslili sme po slepiačky, učili sa jeden od druhého a spoločne tvorili vzdelávanie…“

A vyjadrenia našich žiakov na adresu Daniela a jeho výkonu na prednáške na našej škole:

„Daniel ma zaujal hneď na začiatku svojim životným príbehom a humorom, a tiež aj zaujímavosťami o Oxforde a o tom, ako sa tam žiaci vzdelávajú. Super nápad bol od neho aj ten, že nám aspoň trocha priblížil vzdelávanie na Oxforde rôznymi aktivitami. Určite som si z workshopu niečo zobral a Daniel ma motivoval k tomu, že budem na sebe ešte viac makať“. Jano Poprócsi (III.B)

„Keď som sa dozvedel, že do našej školy príde Daniel Csúr robiť prezentáciu o Oxforde, zaujalo ma to, pretože som si Daniela pamätal ako organizátora udalosti Hug Day, ktorá mala minulé leto veľký úspech. Spočiatku som si myslel, že táto prezentácia bude dvojhodinové a trochu nudné rozprávanie o výhodách slávnej univerzity, ale toho sme sa nedočkali. O jeho skúsenostiach z Oxfordu nám porozprával iba pár viet, ktoré neboli nudné ani zďaleka. Pri počúvaní jeho doterajšej “životnej cesty” som sa musel veľakrát zamyslieť nad svojimi životnými cieľmi, svojimi úspechmi a nad tým, či som naozaj spravil vo svojom doterajšom živote všetko, čo som mohol a chcel dokázať. Pre mňa to boli rozhodne dobre využité dve hodiny, ktoré možno zmenili uhol pohľadu všetkých, čo tam boli“. Dano Herko (III.B)

„Workshop s Danielom bol svojim spôsobom neobyčajný a veľmi sa mi páčil, vzhľadom na to, že mi mnohé dal. Daniel sa snažil prehovoriť nám istým spôsobom do duše ohľadom vzdelania a jeho dôležitosti v našom živote. Hovoril o tom, že väčšina ľudí nám povie: ‘To sa nedá.’ alebo ‘To nedokážeš.’, no my musíme ísť vždy za svojimi cieľmi. Som rada, že som tento workshop navštívila a ak by Daniel opäť prišiel na našu školu, určite by som znova na jeho prednášku rada zavítala“.  Miška Rošková (I.A)

 „Dnešná prednáška s Danielom Csúrom ma určite ovplyvnila zvláštnym spôsobom. Všetci sme zrejme očakávali prednášku plnú skvelých recenzií o vyučovaní na Oxforde, či zvládnuteľné hŕby teórie. Opak bol pravdou. Rozprával nám o ceste k úspechu, ktorá musí začať v myšlienkach, a aj niečo o vyučovaní na Oxforde, avšak bola to úplne iná forma, ako sme si mysleli. Táto prednáška ma rozhodne prinútila zamyslieť sa nad sebou a uvedomiť si, že k životu, ktorý má bude napĺňať, je vhodné zvoliť si správne ciele, nedávať im hranice a všetko robiť srdcom“. Dominika Slaninová (I.A)

 Ďakujem Danielovi za čas a nadšenie pre vzdelanie, ktorým našich žiakov zjavne pozitívne „nakazil“.

                        PaedDr. Miriam Szántóová