Po dvoch rokoch žiaci Gymnázia I. Kraska opäť víťazmi turnaja

VI. ročník Memoriálu Martinka Sucháča sa konal 24. 5. 2013 v Gymnáziu I. Kraska na umelej tráve. Tradične si zmerali sily gymnazisti z Egru,  Veľkého Krtíša, Revúcej, Tornaľe a pri neúčasti Lučenca dva tímy domáceho gymnázia. Hralo sa  v dvoch skupinách systémom každý s každým. Družstvá umiestnené na prvých dvoch miestach postúpili do semifinále a ich víťazi, Rimavská Sobota a Revúca, si zmerali sily vo finále o putovný pohár Martinka Sucháča.

Po celý deň sa hral kvalitný futbal vďaka všetkým účastníkom. Najtesnejší výsledok sa zrodil vo finále. Domáci hráči vyhrávali 2:0, no húževnatí Revúčania ešte do polčasu vyrovnali stav na 2:2. V druhom polčase domáci nevyužili množstvo šancí, ale raz sa im predsa podarilo skórovať a udržať tento výsledok do konca zápasu.

Po dvoch rokoch, čo putovný pohár bol na „zahraničnej návšteve“ v Egri, ostáva opäť doma.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Jozef Brindzák z Revúcej.
Za najlepšieho hráča bol vyhodnotený Martin Maňovský z Rimavskej Soboty a za najlepšieho brankára Denis Fodor z Veľkého Krtíša.

Družstvo Gymnázia Ivana Kraska tvorili títo študenti:

Ján Olivér Čillík – brankár, Martin Maňovský, Zsolt Samu, Norbert Kiss, Dávid Kalmár, Norbert Uličný, Denis Hriň a  Andrej Poljak . Vedúci  družstva Mgr. Attila Nagy