Ocenenie Veroniky Bolhovej

V piatok 20. októbra 2017 sa žiačka IV.B triedy Gymnázia Ivana Kraska – Ivan Krasko Gimnázium Rimavská Sobota, Veronika Bolhová, zúčastnila slávnostného vyhodnotenia esejistickej súťaže, ktorú organizovala Nadácia Hannsa Seidela spolu s kooperujúcimi partnermi – Centrum pre európske a severoatlantické vzťahy, Nemecké veľvyslanectvo Bratislava a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Na slávnostnom odovzdávaní cien a certifikátov sa stretli tí najšikovnejší žiaci, ktorí svoju esej na tému Európska vs. národná identita písali v slovenskom alebo nemeckom jazyku.
Nás veľmi teší, že esej našej žiačky napísaná v nemčine, bola vyhodnotená ako druhá najlepšia.

Okrem príjemného stretnutia s angažovanými ľuďmi zo Slovenska a Nemecka si z Bratislavy odniesla aj hodnotné darčeky. Hlavnou cenou bol týždňový pobyt v Nemecku v Kloster Banz, kde sa stretlo  20 študentov z 12 európskych krajín a medzi nimi aj Veronika. Diskutovali tu o budúcnosti Európskej únie do roku 2030, ďalej  o súčasných problémoch sveta, ekonomike, migrácii, vojenských konfliktoch a bezpečnosti v EÚ.

Veronika hodnotí svoj týždenný pobyt v Nemecku ako veľmi obohacujúci z hľadiska jazykového ako aj z hľadiska spoznania ďalších možností štúdia v zahraničí počas univerzitného štúdia na Slovensku.

Mgr. Miroslav Lajgút

Foto: “Archív Nadácie Hannsa Seidela”