Mikuláš na škole

Sviatky sú už čo nevidieť za dverami a naša škola sa v utorok 6. 12. 2016 taktiež naladila na Vianočnú strunu. Mikuláš sa na Gymnáziu Ivana Kraska oslavuje každoročne. Tento rok to však žiaci našej školy poňali z iného uhla a rozhodli sa svojím spolužiakom sviatok Svätého Mikuláša spestriť. Ako to už tradične býva, Mikuláš chodil so svojimi pomocníkmi po triedach a rozdával darčeky. Za darčeky veľmi pekne ďakujeme rodičovskému združeniu pri našom gymnáziu.
Aby to však nebolo také jednoduché, každá trieda musela Mikulášovi predviesť svoj spevácky či rečnícky talent. Aj keď sa väčšina našich spolužiakov zo začiatku ostýchala, nakoniec Mikuláša potešili a všetci dostali sladkú odmenu.
Čo sa však oproti minulým rokom zmenilo, pribudla Vianočná pošta. Školská iniciatíva Who Else? sa rozhodla túto príležitosť využiť, a žiaci dostali možnosť obdarovať jeden druhého, prostredníctvom Mikulášskych pozdravov. 1. a 2. decembra si na veľkej prestávke mohli zakúpiť lízatká, ktoré následne poslali svojím kamarátom, spolužiakom či pani profesorkám a pánom profesorom. Celkovo sa na škole poslalo 70 mikulášskych pozdravov, ktoré potešili ako našich žiakov, tak aj celý pedagogický zbor. Vyzbierané peniaze poputovali na Gymplácke Chill Out Zóny, a tak do pokladnice Who Else? pribudlo krásnych 20,17€. Študentská iniciatíva je vďačná všetkým, ktorí sa mikulášskej pošty zúčastnili a taktiež pani profesorke Janke Liptákovej a Beátke Balciarovej, ktoré mali celú akciu pod kontrolou a pomohli s organizáciou. Dúfame, že sa tento projekt páčil všetkým našim študentom a stane sa tradíciou aj do budúcnosti.

Frederika Lodová

zopár fotografií z akcie