Halloween

Melanchóliu jesenného ročného obdobia v mnohých krajinách sveta oživujú sviatky svetiel ako napríklad v Indii hinduistické sviatky Divalí, sviatok Mesiaca v Číne, u nás sú to „Dušičky“. Vpád nadšenia a radosti doň vnášajú svetoznáme oslavy Halloweenu – najstrašnejšej noci v roku.

Halloween 1Aj naša škola si kus z tohto sviatku utrhla a zabavila sa pri vyrezávaní halloweenskych tekvíc. Študenti 4-ročného i 8-ročného gymnázia sa odhodlali spraviť z „obyčajnej zeleniny“ umelecké dielo. Myšlienku starých Keltov obliecť sa do kostýmov duchov, stríg, čarodejov a iných mátoh sme si tiež veľmi pekne osvojili a niektorí žiaci prišli odetí v kostýmoch. Študenti prezlečení za strašidlá a naše umelecky stvárnené tekvice vytvorili skvelú atmosféru predprázdninového jesenného dňa v našej škole.

Naše malé umelecké výtvory neostali bez uznania, študentská rada si pripravila súťaž o najkrajšiu tekvicu. Do súťaže sa zapojili žiaci triedy 1.A, 1.B, 2.A, 2.B, tercie, kvarty a kvinty. Spolu bolo vyrezaných 20 tekvíc rôzneho charakteru so zaujímavými menami ako Mišo, Fero, Krištof, Dutá hlava, Horda, Pí, Protiklady,Číňan, Hrošík, Stará dáma, Poschodová, Nosánik, Čert, Srdiečko, Scary Jack…..

Anketou bola táto súťaž vyhodnotená a jej výsledky sú nasledovné.

S rovnakým počtom hlasov sa na prvom mieste umiestnili tekvice:

Poschodová s číslom 16 Autori: Silvester Lakatoš a Lucia Dianišková z II.A,

Nosánik s číslom 14 Autori: Richard Rončák, Martin Vargic, René Lecsö z I.A

So Starou dámou s číslom 20 Autori: Andrej Poljak, Frederik….z Kvinty obsadili 2. miesto

 

Verím ,že tieto naše školské tradície osláv jesenných zvykov sa zachovajú aj do budúcna.

Autor: Boris Beracko II.A