Florbalisti vybojovali striebro

Vo štvrtok 25.02.2016 sa aj za účasti našich chlapcov konalo krajské kolo vo florbale žiakov stredných škôl v Slovenskej Ľupči. Až do finálového zápasu chlapci svojim súperom nedovolili takmer nič, boli jasne lepším družstvom, tak v obrane, ako aj v útoku. Na finálový zápas nastúpili v dobrej nálade, no nevyšiel im úvod prvého polčasu, keď po dvoch individuálnych chybách v 5. minúte prehrávali 0:2. Do polčasu súper pridal ešte jeden gól, a tak do druhého polčasu naši chlapci nastupovali už s trojgólovým mankom.  V 5. minúte sa im podarilo znížiť na 1:3, mali kopec šancí, ktoré sa im však nepodarilo premieňať. V poslednej minúte zápasu tréner stiahol brankára a v početnej prevahe sa chlapcom podarilo zdramatizovať zápas a znížiť na rozdiel jediného gólu. Do 15 sekúnd pred koncom ale nešťastne inkasovali gól do prázdnej brány, a tak gymnazisti zo Zvolena zaslúžene vyhrali. Po vlaňajšom 4. mieste získali tento rok chlapci striebro, čo však nestačí na vysnívaný postup do celoštátneho kola.

Chlapcom patrí uznanie nielen za predvedený športový výkon, ale aj za systematickú prípravu, bez ktorej by takýto úspech nebol možný. Gratulujeme!