Celoštátne kolo Olympiády v nemeckom jazyku

V pondelok 18.3.2019 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo Olympiády v nemeckom jazyku.
Ako víťaz krajského kola v kategórii 1B reprezentoval Filip Tobar Otáñez (KVARTA) nielen našu školu, ale aj okres a celý Banskobystrický kraj. Súťažil vo veľmi silnej konkurencii 8 najlepších žiakov z celého Slovenska a obsadil pekné 6. miesto.

Keďže sa na celoslovenské kolo prebojoval už 3. krát za sebou,  tento jeho výnimočný výkon si všimla aj celoštátna porota, ktorá nášho Filipa vybrala a odporučila na trojtýždňový študijný pobyt v Nemecku v krásnom meste Hameln v spolkovej krajine Dolné Sasko, ktorého sa zúčastní od 16. augusta do 4.septembra 2019.
Tento pobyt získal Filip ako vyznamenanie za jeho mimoriadne výkony v nemeckom jazyku, a to v rámci programu Deutschland Plus – prémiového programu na podporu a vzdelávanie zahraničných žiakov v nemeckom jazyku.
Filip bude počas svojho pobytu ubytovaný v hostiteľskej rodine, kde bude mať možnosť spoznať život v typickej nemeckej rodine so všetkým, čo k tomu patrí, a rovnako sa bude zúčastňovať vyučovania na nemeckom gymnáziu = Schiller–Gymnasium Hameln. 

Na Filipa spolu s ostatnými účastníkmi programu z ďalších 18 krajín sveta čaká veľmi pestrý a bohatý program. Na svojej ceste spozná Filip iné národnosti či navštívi na 4-5 dní hlavné mesto Berlín.

Pre zaujímavosť uvádzam program prvého týždňa:

  • v pondelok privítanie v škole, vyučovanie, privítanie primátorom mesta, prehliadka mesta;
  • v utorok vyučovanie, hospitácia, zoznamovací večer;
  • v stredu celodenný výlet;
  • vo štvrtok vyučovanie, hospitácia;
  • v piatok vyučovanie, výlet do iného mesta, návšteva múzea;
  • sobota s hostiteľskou rodinou výlet, kino, múzeum, kúpalisko, grilovačka s priateľmi, rodinná oslava…

Filipovi ešte raz blahoželáme a srdečne ďakujeme  za výbornú reprezentáciu našej školy.

Prajeme mu krásny pobyt v Nemecku, ktorý mu pomôže zdokonaliť sa v  jeho už teraz výborných znalostiach nemeckého jazyka a zároveň mu prinesie nezabudnuteľné zážitky.

Mgr. Miroslav Lajgút