Hurá, postupujeme na celoslovenský šampionát

Tento rok sa nám, dievčatám, z Gymnázia I.Kraska v Rimavskej Sobote podarilo vyhrať v Detve krajský turnaj stredných škôl vo florbale. Krajského šampionátu sa dňa 7.februára 2018 zúčastnilo 6 stredných škôl -víťazov z okresných kôl.  Boli tam školy z  v Banskej Bystrice, zo Zvolena, Žiaru nad Hronom, Revúcej a Rimavskej Soboty.
Zápasy sa hrali 2×10 minút.  V každom zápase nastúpilo 5 hráčok a jedna brankárka. Za našu školu nastúpili: brankárka- Veronika Bolhová zo IV.B, obrana-Martina Gondová zo IV.B , Kristína Singlárová z II.B, Lenka Kyzeková z II.A, Petra Stellerová z I. B, stredové hráčky z II.B – Beáta Ružičková, Anna Kureková , útok- Kristína Čintalanová z III.B , Andrea Vašová z III.A, Linda Szőkeová z I.A, Alexandra Korytiaková z III.A.

V základnej skupine hrali proti sebe družstvá: Rimavskej Soboty, Zvolena, Šporotvého gymnázia z Banskej Bystrice s týmito výsledkami: RS- Športové gymnázium BB  4:2, RS – Zvolen  2:1. Potom hrali semifinálový zápas prvý najlepší z prvej skupiny s druhým najlepším z ďalšej skupiny. Aj tu sme excelovali s výsledkom:  RS- Žiar nad Hronom  4:2.

Vo finále sme sa opäť stretli so Zvolenom.  V prvom polčase sme dostali gól a nedarilo sa nám dorovnať až do druhého polčasu. V druhom polčase, asi 4 minúty pred koncom, sa nám našťastie podarilo dať gól a vyrovnali sme na 1:1. Zápas sa skončil remízou a rozhodnúť sa malo v nájazdoch. Nasledovali nájazdy s týmito hráčkami: Kristína Čintalanová, Beáta Ružičková, Andrea Vašová, ktorá ako jediná dala gól. Keďže sa súperkám podarilo z troch nájazdov tiež dať len jeden gól, stále bola remíza! A tak mal rozhodnúť  štvrtý nájazd. Kristína Čintalanová neminula bránku a dala víťazný gól.

Týmto krajským prvenstvom  sa nám podarilo vybojovať postup na Majstrovstvá SR, ktoré sa budú konať  v dňoch 9-10. mája 2018 v Starej Ľubovni. Prosíme, všetci nám držte palce.